Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
September 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Výcvik ČBZ rpv VzS


Výcvik ČBZ rpv VzS
Dňa 8. 2. 2017 sa príslušníci roty podpory velenia veliteľstva vzdušných síl, čaty bojového zabezpečenia zúčastnili prvého z niekoľkých plánovaných taktických výcvikov zameraných na zvládnutie základných bojových a taktických zručností boja v zastavaných priestoroch - SQB pod vedením rtn. Mariána Kučeru a slob. Petra Šipulu. Príslušníci čaty sa zameriavali nie len na zvládnutie konkrétnych situácii a individuálnych zručností, ale aj na precvičenie všeobecne platných postupov používaných v OS SR.
Prvý výcvik bol zameraný na presuny celkov a ozrejmenie si úloh jednotlivých členov týmu, družstva a čaty. Výcvik bol rozdelený na niekoľko etáp:
                1. teoretická príprava - v tejto etape sa za pomoci výkladu a následnej diskusie, overili vedomosti a skúsenosti jednotlivých členov týmu, aby riadiaci mali predstavu o úrovni vycvičenosti PrV
                2. pohyb medzi budovami - v tejto etape sa prebrali zásady presunu a zabezpečovanie jednotlivých bežných problémových situácií
                3. práca v budove - preverenie postupov
Prvý zo série výcvikov mal preveriť, úroveň vycvičenosti a hlavne ukázať riadiacim na čo sa konkrétne sústrediť pri riešení danej problematiky pri ďalších výcvikoch. Táto činnosť bude preverovaná pri rôznych cvičeniach a bude základným nosníkom prípravy členov čaty, na vedenie bojovej činnosti. Zároveň cieľom ďalších cvičení bude aj metodické zvládnutie samotnej prípravy a kvalitatívne zlepšenie samotnej práce jednotlivca v týme.
Celkovo môžem zhodnotiť, že výcvik prebehol na vysokej profesionálnej úrovni.    


Autor: slob. Peter ŠIPULA , Foto: por. Peter ŠUJANSKÝ - Dátum: 08.02.2017
Čítanosť: 2049
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share